معرفی کتاب

زندگی بدون درد با یوگا


معرفی کتاب:زندگی بدون درد با یوگا
نام کتاب :زندگی بدون درد با یوگا
نویسنده:تارا استایلز
مترجم :منا دارابیان


سردرد دارید؟ از اضافه وزن رنج می برید؟ بی خوابی شمارا آزار می دهد؟ یا تنها نیاز به چیزی دارید که کمی ذهن شما را آرام کند؟
برای بهبود و درمان هر یک از این مشکلات یک روش یوگایی وجود دارد. در کتاب (زندگی بدون درد با یوگا) نوشته تارا استایلز ، تمرین هایی برای بهبود بیش از 50 درد و ناراحتی رایج که ممکن است در بدن شما وجود داشته باشد ، ارائه شده است که پس از انجام این تمرین ها شمه بلافاصله احساس بهتری خواهید داشت. تمرین هایی که برای هر یک از دردها پیشنهاد شده است بسیار ساده است و برای تمام افراد در تمامی سطوح ، از مبتدی تا پیشرفته وحتی برای افرادی که تا به حال یوگا انجام نداده اند مناسب می باشد. این کتاب همچنین مورد تائید بسیاری از مربیان شناخته شده در سراسر دنیا بوده ومطالعه آن به کلیه مربیان یوگا و سایر ورزش ها توصیه می شود .
این کتاب را به دوستان و عزیزان خود برای داشتن یک (زندگی بدون درد) معرفی کنید و یا هدیه دهید.

فضای خالی


نام کتاب :فضای خالی
نام نو یسنده:مسعود مهدویی پور

فضای خالی ذهنی است که در آن افکار وگفتگوهای درونی جای خود را به سکوت و ارامش داده است. ذهن خالی مکانی است که ه ر چه در زمین آن کاشته شود محصولش به توان می رسد.

نتی اسرار شفا بخش یوگاوآیورودا


نام کتاب : نتی اسرار شفا بخش یوگاوآیورودا
نویسنده :دیوید فراولی
مترجم : فرهاد صدارت

موضوع : شستشوی بینی با قوری نتی یکی از رایج ترین روش های نوین بهداشت فردی و بهبود سلامتی است. این ابزار ساده برای شستشوی بینی ، که ریشه در سنت کهن یوگا و ایورودا دارد ، روشی عالی برای حفظ سلامتی است . این روش شما را قادر می سازد بهتر نفس بکشید ،در نتیجه انرژی بیشتری به شما می دهد و زندگی شما را متحول می کند. قوری نتی ارزان است ، استفاده از آن ساده و برای همه مفید است. هنگامی که فواید استفاده از آن را تجربه کنید به سرعت تبدیل به یکی از بخش های روزمره زندگی شما خواهد شد.
کتاب حاضر کاملترین و عملی ترین راهنمای استفاده از قوری نتی است. این کتاب جایگاه درمان از طریق مجاری بینی در سنت های بزرگ درمانی هند و ارتباط گسترده آن با درمان بیماری عمومی را نشان می دهد .

تغذیه طبیعی و تندرستی


نام کتاب : تغذیه طبیعی و تندرستی
نام نویسنده : برزو قادری

موضوع : سلامت ذهن و جسم – بر پایه ی دانش آیورودا . آیورودا دانش باستانی مدیریت انرژی ها برای دستیابی به تندرستی ، آرامش و طول عمر است.
در این کتاب جامع ، ضمن بررسی تاریخچه و مفاهیم پایه و بنیادی دانش آیورودا ،با مطالب زیر آشنا می شوید :
تحلیل انرژی های بنیادین
نحوه ی درست تشخیص طبایع (دوشاها)
انتخاب رژیم غذایی متناسب با هر طبع
آموزش آشپزی آیورودا (نوشیدنی ها ، سالادها ،شیرینی ها ، دسرها ، خوراک ها و سوپ ها )

آناتومی یوگا به زبان ساده


نام کتاب : آناتومی یوگا به زبان ساده
نام نویسنده : لزی کامینوف ، امی متیوس
نام مترجم : منا دارابیان

موضوع : کتاب راهنما برای انجام وضیعت ها ،حرکات و تکنیک های تنفسی
درون هرآسانا را ببینید !
کتاب آناتومی یوگا به زبان ساده ما را قادر می سازد که درک عمیق تری نسبت به ساختار و مفاهیم اساسی هر حرکت و وضعیت یوگایی داشته باشیم . تصاویر رنگی با جزئیات دقیق آناتومیک این کتاب توسط متخصصین به تصویر کشیده شده است تا شما بتوانید ببینید در هر حرکتی که در بدن ایجاد می شود – از تنفس تا آساناهای ایستاده –از چه عضلاتی استفاده می شود و چه رابطه ای بین ستون فقرات ،تنفس و وضعیت های مختلف بدن وجود دارد.مهم نیست که به تازگی با یوگا آشنا شده باشید یا سالهاست که تمرین های یوگا را انجام میدهید ، این کتاب منبع ارزشمندی برای شماست که پرتویی تازهبه هر حرکتی می تاباند و به شما اجازه می دهد هر آسانایی را از زاویه ای متفاوت بنگرید . این کتاب با بیش از پانصد هزار نسخه ،در لیست پرفروش ترین کتاب های تخصصی یوگا قرار گرفته است . خواندن واستفاده از این کتاب به پرتوجویان در تمامی سطوح ،از مبتدی تا پیشرفته و نیز برای مربیان ورزشی و یوگا توصیه می شود.

گفت و گو با خدا


نام کتاب :گقت و گو با خدا
نویسنده: نیل دونالد والش
مترجم: توراندخت تمدن (مالکی)
تعداد جلد: سه


یوگا و انرژی درمانی


نام کتاب :یوگا و انرژی درمانی
نویسنده: سوامی نیرانجاندانا ساراسواتی
مترجم: جلال موسوی نصب

موضوع : پرانا ویدیا (تکنیک یوگی ها برای شفابخشی پرانیک ) نوعی درمان است که به هیچ ماده و کمکی وابسته نیست . روشی است که می تواند علاوه بر تماس مستقیم ، از مسافت های دور نیز به خوبی عمل کند .
دانش پرانا ویدیا به توزیع مناسب پرانا به تمام قسمت های بدن کمک کی کند .
در این طریق ، با انتقال پرانا از مناطق دیگر بدن که پرانای اضافی دارند بیماری برطرف می شود . این عمل هنگامی انجام می پذیرد که پرانا به یک نیروی مغناطیسی تبدیل شده ، سپس به صورت انرژی روانی جریان یابد .

اینک رهایی


نام کتاب: اینک رهایی
نویسنده: برزو قادری

موضوع : این کتاب رویکردی متفاوت به درک سوتراهای پاتانجالی است.
رساله ای متعلق به بیش از دو هزار سال پیش که مهمترین گفتار خودشناسی در فرهنگ معنوی هند باستان تلقی می شود . در این کتاب حول عمده ترین موضوعات سوتراها ،یعنی مفهوم حیات و زندگی ، رنج و درد ، من جعلی و حقیقی ، و وصول به سرمستی و آرامش صحبت می کنیم .همچنین ترجمه ی نسبتا ساده ای از اصل متن نیزارائه می شود تا پژواک حکمت مستور در این فرازها را بر ساختارهای فکری جدید و مکاتب و جنبش های نوین تفکر وارسی کرده ، سرانجام پاسخ این سوتراها را به عمیق ترین خواسته های فطری بشر، که خارج از محدودیت زمان و مکان ریشه دارد ، پیدا کنیم.

هاتا یوگا


نام کتاب: هاتا یوگا
نویسنده: سوامی نیرانجاندانا ساراسواتی
مترجم: جلال موسوی نصب

موضوع : یوگا هنر زندگی کردن است. دانشی است که باید با زندگی روزانه ای هر فرد بیامیزد ، زیرا بر تمام جنبه های حیاتی انسان ، اعم از جسمی ،روانی و روحی تاثیر به سزایی دارد . یوگا برگرفته از واژه ی یوگ به معنی (اتحاد و به هم پیوستن)است . این اتحاد در اصطلاح معنوی به زبان سانسکریت عبارت است از پیوند آگاهی خالص فردی با روح کیهانی . یوگا ایجاد کننده ی هماهنگی و توازن بین جسم ، روان و روح است . سیستم علمی – عملی یوگا این توازن را از طریق انجام تمرین های جسمی ، تنفسی ، مودراها و قفل های انرژی ، تمرین های نظافتی و مراقبه تامین می کند .

حکمت خاموشی


نام کتاب: حکمت خاموشی
نویسنده: برزو قادری
موضوع : مجموعه گفتارهایی پیرامون حکمت و اساطیر هند قدیم

سکون سخن می گوید


نام کتاب: سکون سخن می گوید
نویسنده: اکهارت تله
مترجم: فرناز فرود

آشتانگا یوگا و آناتومی بدن به زبان ساده


نام کتاب: آشتانگا یوگا
نویسنده: کریگور می هل
مترجم: منا دارابیان

موضوع : کتاب آشتانا یوگا و آناتومی به زبان ساده ،اولین کتاب در نوع خود است . این کتاب ،راهنمای کاملی از اندام های هشتگانه در آشتانگا وینیاسا یوگاست . نویسنده کتاب ، گریگورمی هل ، مربی ای با تجربه در این سبک یوگاست . او در این کتاب شمارا در سیری تاریخی درباره یوگا ، اصول اولیه تنفس ، بانداها (قفل های انرژی در بدن)، دریشتی (نقطه ی تمرکزی برای خیره شدن) و وینیاساها ( حرکت متوالی یا سیکلی )، جزئیاتی دقیق از نحوه ی انجام آساناهای سری اول آشتانگایوگا به همراه شمارش وینیاساها (به سبک سنتی) و نکات بسیار کاربردی از آناتومی ، همراهی و راهنمایی می کند .
می هل در فصل آساناها ، توضیح بسیار دقیقی درباره ی نحوه ی انجام آسانا به همراه تصویری از آن ونکات کاربردی و آناتومیک داده است . این کتاب همانند دستورالعملی است که مسیرو تمرین آشتانگایوگا را برای تمام پرتوجویان دوره مدرن قابل دسترس می کند .
برای آشنایی با جزئیات دقیق تر آناتومی و اهمیت آن در یوگا می توانید به کتاب (آناتومی یوگا به زبان ساده)از همین مترجم مراجعه بفرمایید .

یوگا در حرکت


نام کتاب: یوگا در حرکت
نویسنده: گیتا . س . آینگار
مترجم: سپیده صمیمی
تعداد جلد: دو

جلد اول:
گیتا س. آینگار نویسنده کتاب (یوگا در حرکت) شاگرد برجسته و دختر ب.ک.س.آینگار استاد شناخته شده ی یوگا در جهان است . ب.ک.س.آینگار تاثیر شگرف در نفوذ و انتشار یوگا در جهان داشته و در ترقی سلامت بشر نقش بسزایی ایفا کرده است. او را نابغه ی یوگا در جهان نامیده اند .
گیتا س.آینگار از سال 1961 زیر نظر پدرش شروع به آموزش یوگا کرد و در سال 1990 اولین کتابش (یوگا، جواهری برای زنان) منتشر شد . دومین کتاب او (یوگا در حرکت) ، بر اساس برنامه ی تدریس ب.ک.س.آینگار برای مبتدیان تنظیم شده است و نوآموزان و دانشجویان یوگا را یاری می دهد تا حرکات را از ابتدا تا انتها ،قدم به قدم اجرا کنند.
شهرزاد مشکوه مترجم کتاب (یوگا در حرکت 1) یکی از آموزگاران با سابقه ی یوگای آینگار در ایران است که زیر نظر استاد جهانی یوگا ، ب.ک.س.آینگار پیوسته در حال آموزش می باشد .
جلد دوم:
گیتا .س.آینگار ترجمه سپیده صمیمی تاکید بر جنبه ی جسمانی یوگا و انجام دادن صحیح آساناها، منجر به کاهش دردهای ناشی از عادت نادرست در هنگام نشستن و ایستادن می شود و سطح سلامتی را افزایش می دهد . تمرین های کتاب حاضر با تصاویر و توضیحاتی گویا و روشن ، منبع مناسبی برای علاقه مندان است تا با بهره گیری از آنها بر دانش و تجربیات خود بیفزایند .

تعابیر الهی و حد یوگا


نام کتاب: تعابیر الهی و حد یوگا
نویسنده: مهندس امید رضا امینی
ویراستار: استاد حسین ملکیان

در جامعه ما تعابیر و تفاسیر گوناگونی از یوگا مطرح گردیده که خود عاملی گشته جهت درست بودن یا نبودن آن و همچنین باعث شده تا هدف اصلی آن ، که ایجاد سلامتی و نشاط جسمی و روانی است تحت الشعاع قرار گیرد و تبدیل به یک معضل اجتماعی شود ،آن هم به واسطه ی همراه بودن فلسفه های مختلف هندی همراه این سیستم که با طرح مسایل روحی و معنویی از سوی آنان باعث ایجاد انگیزه در اشخاص گشته که به دنبال آن به جای راهکارهای صحیح الهی ، راهکارهای غیر صحیح و غیر الهیرا ارئه می دهند ، زیرا آن اندیشه ها ساخته و پرداخته ذهن بشر است نه وحی الهی و وسیله ای گشته از سوی برخی به عنوان یک مکتب عرفانی نه یک روش تندرستی، لذا در این راستا این کتاب تدوین گردیده تا ضمن نقد و بررسی چاش های موجود در این سیستم سعی نماید راه کارهای صحیح را بر اساس وحی الهی و مبانی علمی جهت رسیدن به تعالی روحی ارائه نماید.

علم زندگی


نام کتاب: علم زندگی

برگردان: هایده قلعه بیگی

راهنمای زندگی سالم با طب آیورودا پزشکی کهن هند
این کتاب نخستین کتاب راهنمای عملی جهت مهار کردن نیروی شفا بخش ذهن می باشد . نوشته ای بر پایه مبانی آیورود(به مفهوم "علم زندگی" در متون سانسکریت). شیوه درمانی ذهن /بدن، با بیش از پنج هزار سال قدمت ، که اخیرا تحت عنوان «آییورودای ماهاریشی»احیا شده است.
با اینکه مجموع بدن خود را به شکل ماده و جامد تصور میکنیم ،در حقیقت بیشتر به رودخانه ای شباهت دارد که دائما در حال دگرگونی است. هر پنج روز یکبار ،لایه های معدی نو می شوند . در هر پنج هفته ، دارای پوستی تازه می شوید . تقریبا 98 درصد از تعداد کل آتم های موجود در بدن ، سالانه تعویض می گردند . ظاهرا چنین به نظر می رسد که همان آدم قبلی هستیم ، اما در واقع همانند ساختمانی می باشیم که یکایک آجرهای آن مرتبا تعویض می شوند .
روش پزشکی آیورودای ماهاریشی به ما ابزاری می دهد که در سطحی که هر روز مجددا و از نو زاده می شویم ،دخالت کنیم . اصول راهنمایی آیورودای ماهاریشی بر این پایه است که ذهن عمیق ترین تاثیر را روی بدن می گذارد و ذپرهایی از بیماری وابسته به ارتباط ما با هوشیاری درونی ما می باشد . اگر تعادل در آگاهی برقرار شود این تعائل به جسم نیز منتقل می شود. این مرحله از هستی بیش از هر گونه ایمنی فیزیکی ، قادر به ایجاد سطح بالاتری از سلامت می باشد .
علم زندگی راهنمای قدم به قدم پزشکی ذهن/بدن بر اساس نیازهای فردی می باشد . با تعیین نوع بدن خود به کمک پرسشنامه داخل کتاب و اجرای رژیم های مربوط به آن و کاستن از فشارهای عصبی و انجام تمرینات بدنی و سایر اعمال لازم ارائه شده در کتاب،شما به بازسازی تعادل مورد نیاز بدن با طبیعت و به زبان دیگر به ایجاد سلامت کامل می پردازید .

تمرین های عملی یوگل


نام کتاب: تمرین های عملی یوگل
نویسنده: مسعود مهدوی پور

یوگا و ام اس


نام کتاب: یوگا و ام اس
نویسندگان: لورن ام، فیشمن، اریک ال، اسمال
مترجمان: رویا الیاسی، مونا حاج نصرالله، افسانه تقوی

کتاب یوگا و ام اس را به تمامی دوستانی که با این نام آشنا هستند تقدیم می کنیم ، تا باشد که با تکنیک های علمی و ساده و کاربردی این مجموعه ، مسیری کم چالش تر و امن تر را طی کنند.
این کتاب را به تمامیذ علاقه مندان ،هنرجویان و مربیان یوگا معرفی و تقدیم می داریم چرا که نه تنها شما را با ابزارهای کمکی و ساده برای اجرا صحیح و راحت تر آساناها آشنا می سازد ، بلکه با کمک از توصیه های کتاب ، طیف وسیعی از افراد که محدودیت های فیزیکی در اجرای تمارین ورزشی و آساناها دارند ، این قابلیت را می یابند که به سادگی از تاثیرات مفید و ماندگار آساناها بهرمند گردند .

تشخیص و درمان در آیورودا


نام کتاب: تشخیص و درمان در آیورودا
نویسنده: برزو قادری

پرانایاما، انرژی حیاتی در یوگا


نام کتاب: پرانایاما، انرژی حیاتی در یوگا
نویسنده: مایا ماچوه و دکتر ساعد احمدی

پرایاناما به عنوان علم تنفس از مهمترین مباحث یوگا است . زندگی با شروع تنفس و تداوم آن آغاز و ادامه پیدا می کند و با قطع تنفس پایان می یابد .
آهنگ تنفس انسان هماهنگ با ریتم حیات وی تنظیم و نمادی از وضعیت سلامتی جسم و ذهن او است . هر تغییری در آهنگ تنفس در شرایط جسم و روان ما تاثیر می گذارد . بنابراین تمرینات مداوم تنفسی پرانایاما با تاثیر در آهنگ و ریتم تنفس می تواند تاثیرات مهم در سلامتی تن و روان داشته باشد . انتظام ارادی فرآیند تنفس،مدیریت جریان هوا دردم ، بازدم و حبس تنفس با شیوه های متعدد در علم باستانی یوگا طی قرن ها صورت می پذیرد و در کتاب حاضر به شکل علمی و کلاسیک با تصویر و تمرین های لازم ارائه می گردد.
این کتاب نتیجه سالها تجربه ، تفحص و تدریس در این بخش مهم یوگا بوده و هزاران نفر از آموزش های آن بهره مند شده اند. در نگارش این کتاب از منابع اصلی چون یوگا واسیشتا (yoga Vasistha) هاتایوگا پرادیپیکا ( Hatha Yoga Pradipika و ) و سایر کتب با ارزش در این زمینه نیز بهره مند شده ایم .
مباحث مطرح شده در این کتاب عبارتنداز :
تنفس از دیدگاه یوگا
تنفس از نگاه دانش آموز
آمادگی برای انجام تنفس پرانایاما
شیوه های سنتی تمرینات تنفسی پرانایاما
برنامه تمرین های تنفس پرانایاما
کاربردهای درمانی تنفس پرانایاما
که همراه با تصاویر مرتبط طراحی و تدوین شده است .

پرتویی بر هاتایوگا (هاتایوگا پرادیپیکا)


نام کتاب: پرتویی بر هاتایوگا (هاتایوگا پرادیپیکا)
نویسنده: سوامی موکتی بوداناندا ساراسوانی، سوامی ساتیاناندا ساراسوانی
مترجم: فرهاد صدارت

پرتویی بر هاتا یوگا (هاتا یوگا پرادیپیکا) کتابی است که توسط ماهاریشی سواتماراما به زبان سانسکریت نگاشته شده است و سوامی ساتیاناندا و سوامی موکتی بوداناندا آن را ترجمه و تفسیر کرده اند . این کتاب یکی از چهار متن کلاسیک و اصیل یوگا است که بین قرن ششم تا قرن پانزدهم میلادی درباره هاتا یوگا نگاشته شده است و از دیدگاه یوگای سنتی به معرفی هاتا یوگا و ظرایف مرتبط با آن پرداخته است .
این متن دانش هاتا یوگا را از تمام جنبه ها مورد بررسی قرار می دهد زیرا این تمرینات نه تنها برای سلامتی بلکه برای فعال کردن انرژی های حیاتی انجام می شود. هاتا یوگا نه تنها شامل تمرینات جسمانی می شود بلکه آگاهی زمخمت انسان را به سوی آگاهی لطیف هدایت می کند.به همین دلیل هاتا یوگا بنیان تمام یوگاهای ظریف تر محسوب می شود .

صندلی برای یوگا


نام کتاب: صندلی برای یوگا
نویسنده: دکترایال شیفرونی
مترجمین: الهام روحیان و ساناز برهانی

آیا به دنبال مجموعه کاملی از وضعیت های یوگا با تصاویر اصلی با صندلی هستید؟
آیا دوست دارید تمرین های آسانای خود را لذت بخش تر و با کیفیت تر کنید یا با استفاده از ابزار در وضعیت ها تجدید قوا کنید؟
آیا تمایل دارید برای نفوذ به یک وضعیت پیشرفته یوگا خود را آماده کنید؟
آیا تا بحال به افراد مسن یا دچار مشکلات حرکتی درس داده اید؟
اگر پاسخ شما به تعدادی و یا همه سؤال های بالا مثبت است این کتاب راهنما و همراه فوق العاده ای برای شما است.
در این کتاب دکتر ایال شفرونی مربی ارشد بسیار محترم و قابل تحسین آینگار با سابقه حدود چهل سال تمرین یوگا و حدود سی سال تدریس یوگا، ماخذ مهمی را برای مربیان و شاگردان یوگا به وجود آورده اند.
در این چاپ کلیه بازخوردهای چاپ اول کتاب که از سراسر جهان دریافت شده لحاظ شده است تا مجموعه کامل تری در اختیار مخاطبین عزیز قرار گیرد.

یوگا و آیورودا


نام کتاب: یوگا و آیورودا
نویسنده: دیوید فراولی
مترجم: فرهاد صدارت

یوگا و آیورودا دودانش کهن ودایی هستند که در کنار یکدیگرمجموعه ی جسم-ذهن-روحرا در تعادل نگه می دارند و زمینه ی تعالی را فراهم میکنند. یوگا هنر مشاهده ی خویشتن است قلمرو ژرف و عمیقی که برای کنکاش در آن باید به کمک فنون یوگا از هیاهوی دنیای بیرون رها شد . این رهایی از بدن آغاز می شود که بنیان سه گانه جسم - ذهن - روح است. در این جا آیورودا نقش مهم خود را ایفا می کند زیرا آیورودا دانش ایجاد توازون در قلمرو جسم است تا بتوان از امکانات و ظرفیت های حیاتی که هدیه طبیعت به ما هستند ،حداکثر استفاده را نمود . دکتر دیویت فراولی از اثاتید مشهور علوم ودایی است و کتاب های بسیاری در زمینه این علومنگاشته است . ایشان به کمک دانش عمیق خود به خوبی توانسته این دو دانش کهن را معرفی و ارتباط بین آنها را تبیین کند .مطالب این کتاب راهنمای بسیار خوبی برای هر پرتو جوی راه یوگا خواهد بود و به ایشان کمک خواهد کرد راه خود را هموارتر سازند.

آناتومی تنفس


نام کتاب: آناتومی نفس
نویسنده: بلاندین کاله ژرمن
مترجم: فریده فلسفی ممقانی

تنفس یکی از ناشناخته ترین جنبه های کارکرد بدن است که گاهی با باورهای نادرستی نیز عجین شده است. شاید تنفس عملی بدیهی و آشکار به نظر برسد. ولی عمدتاً فعالیتی نهانی است و چنان با حیات ما پیوند خورده که غالباً مت.جه آن نمی شویم. به ویژه به این دلیل که با فعالیت های دیگری از قبیل راه رفتن، حرف زدن یا خوردن همراه است.
ما از وجود اعمال بسیاری که با ریتمی منظم در بدن صورت می گیرند بی اطلاعیم. اعمالی مانند: چرخه ی منظم دستگاه گوارش، دوره های خواب و بیداری، گردش موزون خون در بدن و گردش موادی که از غدد لنفاوی ترشح می شوند. تنفس هم دقیقاً همین طور است.
علاوه بر این، تنفس از یک سوعملی است عمدتاً ناخودآگاه و غیر ارادی که روی رفتارها و هیجانات ما تأثیر می گذارد و همزمان از آنها تأثیر می پذیرد و از سوی دیگر، عملی است که میتوان آگاهانه و ارادی، از طریق ایجاد تغییر در نحوه ی تنفس، به شیوه های گوناگون آن را تحت تأثیر قرار داد و در بسیاری از سطوح به نتایج چشمگیری دست پیدا کرد.
هدف این کتاب کمک به درک عمل تنفس، هم از جنبه نظری و هم عملی است. امیدوارم حاصل مشاهدات و تجربیات چندین ساله ام در ارتباط با موضوع تنفس، کمکی باشد تا به تمرینات تنفسی فارغ از تعصب و روش بینانه تری دست پیدا کنیم. همچنین امید دارم شما خوانندگان این کتاب درک بهتری از تغییرات خود به خودی لحظه به لحظه ی تنفس به دست آورید. آرزوی دیگرم این است که بتوانید تکنیک تنفسی مناسب با اهداف و شرایط گوناگون را انتخاب کنید.